Ford sierra a lehký tuning

Vítejte na stránkách zabývajících se lehkým tuningem mého vozu administraci .

Under Hood :-)

Nový motor 2.3 V6

Objem: 2274ccm
Výkon: 114 HP
Točivý moment: 176Nm @ 3000 RPM
Spotřeba: 12/6,3/8
Palivo: benzin
Počet ventilů: 12
Komprese: 9:1
Vrtání*zdvih: 90.03*60.1
Příprava směsi: karburátor Solex
Motor je opravdu skvělý. Nejen vzhledově ale i co se týká spolehlivosti, žravosti a výkonnosti. V plánu je celý motor na jaře rozebrat, opravit vše poškozené, díly nějak pěkně nalakovat, vyleštit nebo pochromovat. Veškeré čidla a spotřební věci půjdou nové. V plánu je také opravdu velmi decentní poladění motoru, ale nic co by nějak snižovalo životnost a nějak zvyšovalo spotřebu a emise.
K motoru jsem se dostal přes internet, kde ho někdo prodával. K radostnému zjištění byl ze severních Čech jako já a tak slovo dalo slovo a já si pro motor s kamarádem jel. Směle jsme vyhodili z Favorita zadní sedačku, natankovali a vyrazili k vesnici nedaleko Litvínova. Když jsme dojeli, majiteli spadla brada a netušil, jak takový motor naložíme do favorita. Jak naschvál byl ještě s převodovkou v jednom celku. Když jsme ho vezli k autu, skoulel se nám z trakaře a to nám přidělalo další práci. Nakonec se motor do kufru VEŠEL, na centimetr přesně. Záď si ale o deset centimetrů sedla a auto o poznání hůř brzdilo.
Další akce bylo vyložení motoru u tety ve stodole. Jako první jsme z favorita odmontovali páté dveře a motor zvedali na kočce. Jeho hmotnost byla však taková, že nám, šel strop naproti a my měli strach že se propadne. Opět jsme ale měli štěstí a motor se povedlo položit na zem bez ztráty střechy nad hlavou.
Motor jsem sice ještě nenatočil, ale chystám repasi karburátoru a v brzké době i jeho natočení, přezkoušení kompresních tlaků a podobné věci. Těším se na něj jak malej Jarda:-) !!!!
Žádné komentáře
 
Doufám že se vám mé stránky líbí a budete se na ně rádi vracet:-)