Ford sierra a lehký tuning

Vítejte na stránkách zabývajících se lehkým tuningem mého vozu administraci .

Styling

Nádrž

Na podzim mi začala téct palivová nádrž. Tak jsem sehnal novou a před nasazením na auto ji trošku poladil ;-)
Problémy s nádrží začali už na podzim. jednoho dne auto strašně smrdělo benzínem a benzín z nádrže se ztrácel. Když jsem auto zaparkoval jednoho dne nad kaluž, bylo vidět že z něj benzín opravdu kape a hladina kaluže dostává nepříjemnou barvu... Benzín jsem tedy vyjezdil a vůz odstavil. S opravou jsem čekal na lepší počasí, krátce po prorezavění nádrže byli mrazy a mě se nechtělo pod auto.
   První co bylo, bylo sundání staré nádrže. Postupoval jsem podle příručky Jak na to a obešlo se to skoro bez problémů. Zanedlouho jsem zbylý benzín vyčerpal do Natálky a šel si objednat do autodílů novou nádrž. Prodavači jsem vysvětlil jakou nádrž potřebuju, o jaký model se přesně jedná a slíbil mi, že do dvou dnů dorazí. Jaké ale bylo moje překvapení když mi přišla nádrž na uplně jiné auto! Vyreklamoval jsem jí, dostal jsem omluvu a dál čekal. Tentokrát dorazila nádrž na Sierru, ale bohužel karburátorový model, takže opět reklamace a další zdržení. Na 3tí pokus konečně dorazila správná nádrž a já se mohl dát do práce.
   Jako první jsem nádrž zespodu odmastil a natřel dvěmi vrstvami červeného alkytonu a nechal dostatečně proschnout. To samé jsem udělal i s vchní stranou nádrže. Dále se práce přesunuli ke staré nádrži. Musel jsem vyndat zátku s palivovým čerpadlem a plovákem. To nebylo zas tak snadné, nádrž byla šíleně zrezlá a trvalo chvíli než jsem zátku vytáhl ven. Hrdlo na nalévání a odsávání výparů bylo zase dole hned. Po zkontrolování stavu hrdla a čerpadla jsem usoudil, že jsou pořád po tolika letech v dobré kondici, že jsem je nemusel měnit a použil k nové nádrži. S nastrojením hrdla a hadic problém nebyl, se zátkou mi musel pomoci kamarád Honza, Pojistnej kroužek byl naprosto v dezolátním stavu, ale nový se mi schánět nechtělo. Po necelé hodince práce byla nádrž připravená k namontování.
    V garáži jsem novou nádrž položil na koberec pod zadní část auta a zapojil eletroinstalaci. Drát k plováku jsem musel opatřit novým konektorem, starý jsem ustřihl, nešel už ani sundat. S uchycením nádrže mi pomáhal opět Honza alias Jody. Nádrž zvedal, a já jí novými šrouby přimontovával ke karoserii, to taky nebyl nijak složitý úkon, jen se museli dát i nové matice. Šokem však bylo zjištění, že hrdlo je mimo otvor v karoserii a nejde natočit. Museli jsme tudíž sundat kolo a celý plastový podběh. K hrdlu jsme tak získali nádherný přístup a viděli, že hadice na odsávání par je moc krátká. Originální Ford nádrž měla hrdlo a vyústění hadice mnohem blíže u sebe. V garáži byla silná hadice ze Škody Favorit a Honza jí krátkou hadici nastavil. Vše suprově sedí a plní svůj účel, nikde nic neteče ani nesmrdí a funguje jak má. Co dodat závěrem? Oprava mě vyšla na necelé 3 000 korun ale vzhled je moc pěknej jak je nádrž nakalovaná a auto konečně opět jezdí. Už bylo na čase, protože jsou i krásné dny a já si byl nucen auto půjčovat od sestřenice.
Žádné komentáře
 
Doufám že se vám mé stránky líbí a budete se na ně rádi vracet:-)