Ford sierra a lehký tuning

Vítejte na stránkách zabývajících se lehkým tuningem mého vozu administraci .

Styling

Maska

Taková jednoduchá, ale parádní změna přední masky. je to nádhera za málo peněz:-)
Můj vůz měl masku s mřížkou, ne vyplněnou jako měli starší modely. Její design není špatný, ale já byl dost ovlivněný tuning klubem, ve kterém již nejsem a rozhodl jsem jí trošku upravit.
 Jako první jsem vyřezal pilkou na železo vnitřek masky i s logem. Logo jsem pak odlepil a uschoval. Tudíž mi zbyl jen rámeček, bez vnitřku. Pak jsem vybrousil a vypiloval zbytky mřížek, co zbyli po řezání a tak i s maskou chvíli jezdil. Po sehnání tahokovu jsem si naměřil rozměr přímo na vyplnění prázdného prostoru v masce, hliníkový tahokov dobře odmastil, natřel základní barvou na hliník a po jejím dobrém proschnutí nastříkal na bílo.
Potom se práce přesunuli opět k rámečku z masky. Ten jsem z vozu odmontoval, opět kvalitně odmastil a vypiloval a vybrousil, aby maska nebyla křivá v místech vyříznuté mřížky. Na řadu pak přišlo odmaštění, nástřik základní barvou na plasty, proschnutí a stříkání metalickou barvu. Na tu je nutné po zaschnutí nastříkat ještě lak, jinak totiž barva nemá žádnou odolnost. Ihned by se poškrábala a asi by ani neodolala povětrnostním vlivům. Do takto nalakovaného rámečku jsem vložil tahokov a vlepil ho tavným lepidlem. Toto není zrovna dobré řešení, ale zatím jsem nepřišel na lepší uchycení.
Aby byla maska opravdu dokonalá, přelakoval jsem již notně zašlé logo Ford z druhé strany modrou barvou stejného odstínu jako je původní barva na logu. Stříbrná barva, kterou je napsáno Ford byla zachovalá. Tím už neprosvítá světlo skrze oloupanou modrou barvu a logo je jako nové.
Maska udělala se vzhledem předku vozu opravdu dost. Vzhled je nyní mnohem sportovnější a dravější.
Žádné komentáře
 
Doufám že se vám mé stránky líbí a budete se na ně rádi vracet:-)