Ford sierra a lehký tuning

Vítejte na stránkách zabývajících se lehkým tuningem mého vozu administraci .

Styling

Koncovka výfuku

Jedna z věcí, které se opravdu povedly a jsem maximálně spokojený. Vzhled super!
Po sestavení nového výfuku jsem se rozhodl pro navaření pěkné nerezové koncovky. Po chvíli rozmýšlení a surfování na internetu padla volba na koncovku od výrobce JOP s designem Hotrod. Problémem bylo, že jí dodavatel nebyl schopný dodat včas a přišla až po měsíci a to po mých stížnostech.
Prvním krokem bylo zkrácení koncovky o cca 10 centimetrů. Přečnívala by jinak nepěkně přes nárazník a byl by problém s technickou kontrolou. U sundaného koncového dílu jsem odřízl koncovku co nejdál od tlumiče, avšak musel jsem v ohybu, kde se koncovka stáčela k zemi. Toto řešení zajišťuje co nejmenší vliv na zvuk a na spotřebu. Po očištění tlumiče se musí pořádně naměřit místo, jak to navařit, jinak by se taky nemusela vejít do nárazníku. Posunul jsem tedy koncovku co nejníže ke spodnímu okraji tlumiče a kamarád ji přivařil za pomocí CO2 svářečky. Chápu, že TIG by byl o dost lepší ale nevím, kde se toto zařízení dá půjčit. I tak se přivaření povedlo bez obtíží a vše pevně drží. Pro lepší provedení jsem sváry zastříkal hliníkovým sprejem.
Nejsložitějším a finálním úkolem bylo upravit nárazník, aby se jím koncovka protáhla. Byla naměřená dobře, ale sériová zahnutá koncovka byla prostě o několik centimetrů níž, a tak jí stačil otvor velmi nízko. Nezbylo mi nic jiného než otvor zvětšit. K dispozici jsem měl pouze štípačky, pilník, pilku na železo a smirkové papíry. Pomocí tohoto arzenálu jsem otvor vcelku povedeně upravil a koncovka pěkně sedla. Zvuk byl parádní i po tomto zásahu a spotřeba se nehnula. Za celkem cca 750 korun jsem upravil slušně vzhled auta bez špatných vlivů jako je kravál, žravost a podobně. Mám z ní moc velkou radost.
Žádné komentáře
 
Doufám že se vám mé stránky líbí a budete se na ně rádi vracet:-)