Ford sierra a lehký tuning

Vítejte na stránkách zabývajících se lehkým tuningem mého vozu administraci .

Ostatní projekty

Šmoulík-Škoda favorit

  • Kapitola sama o sobě. Tohle auto by mohlo vyprávět dlouho o svým životě. I když už to s nim bylo hodně zlý, Honza na něm vždy zamakal. Zní to neuvěřitelně ale už je také minulostí.
Tohle je auto kamaráda, co vlastnil Čmeldu. Po jeho nabourání se mu vyskytla příležitost koupit tohohle Favorita a neodolal. Jedná se o model 1994 se vstřikováním a už i poměrně našlapaným interiérem. Honza ho navíc slušně vylepšil potahy a led diodami. Navíc má vcelku slušně udělané audio, ale to se chystá v brzké době ještě vylepšit. Auto má s Honzou velké zážitky. Nejen to, že auto v jeho rukách málokdy dodržuje rychlostní limity a vozí v něm kamarády na různé pivní akce, ale rozhodně na něm umí odvést i pořádný kus práce když je nějaký problém. V létě jsme do jedenácti do večera opravovali uchycení zadního tlumiče, na podzim měnili a lakovali páté dveře a nedávno měnili, poloosy, převodovku a skládali motor po GO. Honza ho totiž 3* za sebou uvařil a už to pak bylo líný. Dnes mu auto jezdí opravdu krásně. Doufám, že na jaře se pustíme do dalšího vylepšování a ladění.                
   
Na jaře již na další ladění nedošlo protože si kamarád koupil Citroen Xsara. Favorita tak prodal známému. Jemu auto jistě také sloužilo, ale pak odjel do Prahy nebo co a auto nechal partě vidláků ničeho si nevážících. Ti u favorita zanedlouho utrhli zavěšení předního kola a auto tak stálo dlouhou dobu v Liberci za Bauhausem. Policie auto našla a my ho chtěli znovu odvézt a opravit, jak mě tak Honzovi ho bylo líto. V den, kdy jsme pro něj měli jet ho však někdo ukradl a my už auto nikdy neviděli. nejspíš skončilo jako zdroj náhradních dílů nebo bylo prodáno za pár korun do šrotu.                
   
je mi toho auta opravdu moc líto. Najezdili jsme v něm strašně moc kilometrů po velmi pěkných výletech. kdyby Honza věděl jak auto dopadne tak by si ho radši nechal....
Žádné komentáře
 
Doufám že se vám mé stránky líbí a budete se na ně rádi vracet:-)