Ford sierra a lehký tuning

Vítejte na stránkách zabývajících se lehkým tuningem mého vozu administraci .

Ostatní projekty

Červený ďábel-Škoda favorit GLXi

Favorit s ecotronikem, 40 kW výkonu a 180Km/h maximálka... Nevěříte? Věřte!!! :-D
K tomuto vozu mám i já osobně velký citový vztah. Když ho soused koupil, neměl jsem to auto rád. Pořád něco potřeboval opravit na elektroinstalaci a já na to neměl náladu ani chuť se v tom vrtat. Nakonec auto svépomocí dal dohromady a požádal mě, jestli by nemohl u mě u garáže na tom pracovat.     Při této příležitosti jsme se lépe poznali a začalo přátelství a vášeň pro stejnou věc-tuning. Na autě jsme udělali ohromný kus práce. Jako první přišli na řadu opravy, nějaké i směšné, jako třeba vyplnění prahů montážní pěnou a podobně. Poté jsme začali nenápadně ladit vzhled. Nalakovali jsme výdechy, zrcátka a kola na bílo, udělali nové výplně všech pěti dveří, nainstalovali reproduktory a subwoofer domácí výroby. Auto bylo k nepoznání. Později udělali své sedačky z Felicie. Vrcholná akce byla montáž pořádně, kvalitní audio zástavby a hlavně stříkání předních blatníků. Na to hned tak nezapomenu:-D Petr měl pořád před očima pořádný stroj s posíleným motorem a nádhernou kastlí, jenže ta potvora koroze to neumožňovala u tohohle stroje. Byli by to vyhozené peníze. Nakonec to dopadlo tak, že se ze dne na den rozhodl auto vyhodit a koupit favorita nového. Naštěstí ho dal do klubu a tak auto strašně pomáhá nám všem. Odtáhli jsme s ním Vilíka 80 kilometrů daleko na laně, odvezli 250 kilový šestiválec Ford i s převodovkou z Litvínova až do Jablonce a vozí nás pří různých příležitostech když si nechceme ničit auta svoje. Další skvělá věc u tohohle auta je jeho spotřeba a rychlost. Skoro nic to nežere a jede to 180 km/h! Motor je sériový a neuvěřitelně vyčochtaný:-D ale spolehlivý. Nikdo nám nevěří že se z toho tolik dá vytáhnout. Ještě před nedávnem udělanou a asi poslední úpravou je instalace červených stěračů, masky bertone a zahlazených krásných zrcátek nalakovaných do barvy karoserie-na červeno. Petr má na autě strašnou spoustu práce a mrzí mě, že mu ho občas ničíme při těch našich akcich. Chtěl bych mu tímto poděkovat za všechno a hlavně-omluvit se mu.
    Tohoto auta je mi strašně líto ale jeho dny se pomalu sčítají. Nejdéle po zimě pojede na cestu poslední, i když si to rozhodně nezaslouží…

Cesta poslední sice ještě nenastala, ale sled událostí co se stali dnes, 30.listopadu 2008 ji rychle přiblížili. Nejprve se nám při cestě do Liberce přes Rýnovice utrhlo uchycení levého předního tlumiče. Jeli jsme dál na Rádlo pracovat na Vilíkovi, ale při malém, posledním blbnutí na poli, když už jsme vyjížděli na silnici, Petr díky nevyzpytatelnému chování auta nezvládl řízení a narazil do stromu. Po tomto incidentu sice mě ani jemu nic nebylo, ale motor nefunguje a přední část je celá zničená. Koroze vůz doslova sežrala. Nakonec nás kamarád Honza odtáhl na naši základnu na Rádlo, ale vůz se zprovoznit nepodařilo.
Počítáme, že ještě tento týden půjde ďábel k likvidaci. zbývá jen již auto zapít a udělat mu nějaký pěkný pomník, nejspíše z nějaké jeho části.

Sbohem ďáble, udělal jsi pro nás maximum, budeme dlouho vzpomínat.
Žádné komentáře
 
Doufám že se vám mé stránky líbí a budete se na ně rádi vracet:-)