Ford sierra a lehký tuning

Vítejte na stránkách zabývajících se lehkým tuningem mého vozu administraci .

Moje auto

Koupě vozu

Popis koupě vozu a počátečního trápení ;-)
Na podzim roku 2006, hned po začátku školního roku jsem si za vydělané peníze chtěl koupit auto. Hledal jsem tedy po autobazarech svůj vysněný stroj. Na jednom z inzerátů byla nádherná Sierra. Podíval jsem se, kde leží autobazar, který ji nabízí. Šokem pro mě bylo zjištění, že tento vůz byl k prodeji v autobazaru v našem městě. Měl sice nevýhody, jako motor 2.0 OHC, chybělo tažné ale jinak mi výbava postačovala a já byl nadšený ze stavu vozu, který neměl absolutně žádnou korozi.
Další den jsem se vydal do bazaru a chtěl vůz ihned koupit, jenže měli dovolenou…Po dvou týdnech jsem se do bazaru vydal znovu a vůz si pořádně prohlédl. Stav byl-karosářsky a interiérově-přesně podle mých snů. Auto nemělo korozi, mělo zachovalý interiér a volant RS. Motorově to však pokulhávalo, místo slibovaných 88Kw měl motor 74 a vůz na volnoběh chcípal… Jiný nedostatek jsem neobjevil a tak si vůz šťastně odvážel domů.
Doma moje nadšení ihned povadlo. Vůz hrozně blbě startoval, chcípal a za tepla jej nebylo možné nastartovat. Jednoho dne se nerozjel vůbec… Byla to chyba palivového čerpadla, nespínalo. Tuhle závadu se povedlo levně odstranit a vůz pak už dobře jezdil. Jenže jednoho dne mě vůz nechal ve štychu-motor vypověděl službu na kraji silnice. Byl to rozbitý rozdělovač. Tahle závada už bylo dražší ale poslední. Od té doby vůz nejel jen moji vinou.
Abych to shrnul-auto je spolehlivé až na prvních 1000 ujetých kilometrů které mě vyšli hodně draze a projevilo se několik závad. Já taky nejsem zkušený řidič a několik závad je moje chyba (uvařený motor….). Investice za vůz nelituji a kdybych si měl vybrat koupil bych zas ten samý.
Žádné komentáře
 
Doufám že se vám mé stránky líbí a budete se na ně rádi vracet:-)