Ford sierra a lehký tuning

Vítejte na stránkách zabývajících se lehkým tuningem mého vozu administraci .

Hifi Projekty

Subwoofer philips

Vůbec nebyl v plánu ale je to parádní věcička.
Kamarád mi na jaře roku 2007 daroval pár subwooferů Philips od domácích kin. V mém autě basy chyběly a tak mě napadlo postavit subwoofer do kufru.
Nejdřív jsem demontoval starý s tím, že využiji bassreflexy a reproduktory. Na vykuchaném boxu jsem ucpal všechny otvory a otvorem po reproduktoru ho napouštěl vodou. Objem byl rovných 10,5 litru. Dalším krokem byl nákup a shánění materiálu. Kupoval jsem tmel a lepidlo (dohromady 150 korun) a terminál za 50Kč. Vrtačku a brusku jsem si půjčil od dědy, koberec na potažení mi dal kamarád a dřevotříska pochází ze starých skříní a dětské postýlky. Tudíž mě celá stavby vyšla maximálně na 250 korun. Zapojení je standardní, dva reproduktory vedle sebe, avšak jeden košem ven aby se zmenšilo zkreslení. Repro jsou zapojeny sériově do 8 ohmů, ale zesilovač s tím nemá problémy. Objem boxu je dvojnásobný oproti původnímu, takže 21 litrů. Oba bassreflexy v původní délce jsou po straně jednoho reproduktoru.
Stavbu boxu zde nebudu moc pitvat. Nejdřív jsem nařezal desky na požadované rozměry, potom vyřezal otvory pro reproduktory, nátrubky a terminál. Bylo to poměrně zdlouhavé a namáhavé. Vrtal jsem vrtačkou jednu díru vedle druhé dokud střed nevypadl… čelní stěna je s horní kolíkovaná, jenže pro nedostatek vybavení mi to nešlo, tak jsem zbytek lepil a vruty spojil. Potahování kobercem byla chuťovka na závěr. Zabralo mi to asi 3 týdny (dlouhé čekání než zaschne lepidlo a bude se s tím dát hnout) a bylo náročné na přesnost a trpělivost. Nakonec se mi to povedlo naprosto dokonale na to, že jsem nikdy nic podobného nedělal. Tento subwoofer nemá s machrováním nic společného a slouží výhradně k doplnění basů k mému ozvučení. Díky dvojici repro a masivnější ozvučnici hraje lépe než předtím.
Žádné komentáře
 
Doufám že se vám mé stránky líbí a budete se na ně rádi vracet:-)